Aracınızın boyasında kimi zaman hareket halinde kimi zamansa park halindeyken ufak sıyrık, çizik gibi küçük boya hasarları meydana gelebilir. Bunun dışında istenmeyen boya dökülmeleri, çatlamalarıyla da karşı karşıya kalınabilir. Bu durumda aracınızın komple boya yapılmasından ziyade karşılaşılan mini hasar parça boyama ile giderilebilmektedir. Gül Oto Boya sağlamış olduğu mini onarım ile aracınızda yaşadığınız bu durumlarda tüm problemlerinize çözüm sunmaktadır.

Mini Onarım Hizmetimiz

Günlük kullanım sırasında aracınızın kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde pasta cila ile giderilemeyecek derinlikte sıyrık, çizik gibi boya hasarları ortaya çıkabilir. Ya da zamanla aracınızın boyası bölgesel dökülmeler veya çatlamalar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu tarz durumlarda aracınızı komple boya yaptırmaktan ziyade sorunla karşılaşılan alan mini onarım (parça boya) ile giderilmektedir.

Mini Onarım Nasıl Yapılır?

Sıyrığın ya da çiziğin büyüklüğü göz önünde bulundurularak kapı, çamurluk, ve tampon komple parça olarak veyahut hasarın bulunduğu alan izole edilerek aracın orijinal boyası kullanılarak giderilir. Çiziğin ve ya sıyrığın durumuna göre aşındırma işlemi (zımpara) ve doldurma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Zamanla aracınızda yaşadığınız bölgesel dökülmeler veya çatlamalar aracınızın görüntüsünü bozarken aynı zamanda aracınızın metal aksamını koruma görevini yerine getiremeyebilir. Bu tür hasarların giderilmesinde de parçanın komple boyanması ya da izole edilerek boyanması sağlanabilmektedir.

“Mini onarım” (parça boya) tekniği kullanılarak yapılan boyama işlemlerinde, aracınızın boya kodu kullanılarak seçilen boya ile hasar ortadan kaldırılır. Bu yöntem uygulanırken aracınızda yaşadığınız probleme göre değişmekle birlikte mümkün olduğunca küçük tutularak aracınızın orijinalliğinin korunması hedeflenir. Gerçekleştirilen onarım boyası ve verniği orijinal boya katına çeşitli teknikler kullanılarak ilk boyasıyla birebir aynı olması sağlanır.

Motor kaputu, bagaj kapağı ve tavan gibi parçalarda yaşadığınız sıyrık, çizik ya da dökülme ve çatlama sorunlarında  “Mini Yama” tekniği kullanılabilmektedir. Ancak uygulama yapılacak alan boyanın cinsine, rengine, hasarın yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Aracınızdaki yatay parçalarda renk uyumu riskli olan renklerde ve metalik/sedef boya cinslerinde boya ustasının gözlemlerine bağlı olarak parçanın tamamının boyanması tercih edilebilir.

Parça Boyanın Avantajları Nelerdir?

  • Gereksiz masraftan kurtarır.
  • Aracınızın orijinalliğinin korunmasını sağlar.
  • Aracınızın ikinci el değerini korur.
  • Hızlı uygulanabilmesi sayesinde kısa sürede aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eskişehir’de aracınızda yaşadığınız ufak çizik, sıyrık ya da dökülme ve çatlamada Gül Oto Boya’yı tercih edebilirsiniz. Gül Oto Boya olarak 26 yıllık sektör tecrübesi ve kaliteli ürün-malzemeleriyle Eskişehir’de “parça boya” hizmetini sunmaktayız.

Gül Oto Boya’nın sunduğu diğer oto boya-kaporta hizmetleri için:

Bkz: Komple Boya

Bkz: Oto Kaporta